Inne

Pracownik seksualny- czy ten zawód jeszcze istnieje?

Często rynek pracy okazuje się niezwykle zaskakujący i kontrowersyjny. Często bowiem na wielu portalach, na których nie jest kontrolowane dodawanie ogłoszeń, można spotkać się z profesją jaką jest pracownik seksualny. Oczywiście nie jest to oferta godna uwagi, jednak warto wiedzieć czy ten zawód jeszcze istnieje i skąd się wziął?

Pracownik seksualny- historia kontrowersyjnego zawodu

Pracownik seksualny to w obecnych czasach stwierdzenie niezwykle kontrowersyjne i z pewnością mało odpowiednie. Niemniej jednak warto cofnąć się na chwilę do czasów starożytnych by można było w ogóle zrozumieć jego istotę. Otóż już w czasach potęgi starożytnego Egiptu, pojęcie pracownik seksualny funkcjonowało w społeczności. Niemniej jednak w tamtych czasach odnosiło się ono do konkretnego zawodu, który wykonywany był w dużej mierze jedynie przez niewolników i niewolnice. Oczywiście określenie tego pracą jest nieco niewłaściwe. Niewolnicy nie dostawali wypłaty za swoje wykonywane prace. Byli oni całkowicie zależni od “właściciela”, który mógł wykorzystywać ich w każdy sposób, jaki tylko miał na myśli. Starożytni Egipcjanie są uważani za jedną z najbardziej rozwiniętych antycznych cywilizacji. Oznacza to, że byli oni w pełni świadomi swoich potrzeb, także tych, które odnosiły się do ich seksualności. Wszystko to doprowadziło do znacznego spopularyzowania zawodu pracownika seksualnego. Nie trudno jest się także domyślić, co należało do jego głównych obowiązków. Oczywiście przy pomocy pracowników seksualnych, ich “właściciele” mogli spełniać swoje najskrytsze fantazje erotyczne, a także czerpać uciechy cielesne dokładnie w taki sposób, w jaki to sobie tylko wymarzyli. Nie da się ukryć, że pracownicy seksualni dla właścicieli byli najcenniejszym skarbem, jednak w społeczeństwie, byli oni uważani za osoby napiętnowane i nie utrzymywano z nimi kontaktów. Nikt bowiem nie popierał faktu, spełniania marzeń innych wbrew własnej woli, przy pomocy swojego ciała. Można jednak śmiało powiedzieć, że zawód pracownika seksualnego z biegiem czasu zaczął zanikać, a było to zapoczątkowane również zanikiem niewolnictwa.

Równie ciekawe:   Ile ml do samolotu, czyli jak zapakować się na wyjazd

Czy zawód pracownika seksualnego praktykowany jest współcześnie?

Jak donosi SeksPedia obecnie pracownik seksualny to określenie, które nie funkcjonuje w naszych społeczeństwach, jednak w dalszym ciągu mamy świadomość tego, że taki zawód istniał. Co więcej, określenie to obecnie wiązane jest z zupełnie czym innym, a jest tym prostytucja. Niestety panie, a także i panowie decydują się na zarabianie swoim ciałem, więc również określają siebie mianem pracownika seksualnego. Nie jest to oczywiście coś, że czego powinniśmy być dumni. Wynika to z faktu, że obecnie propaguje się kult respektu i szacunku dla swojego ciała. Uczy się nas już od najmłodszych lat pewnego rodzaju skromności i unikania zbytnie ekstrawagancji w eksponowaniu własnych wdzięków. Jednak dlaczego na wielu portalach ogłoszeniowych, szczególnie na tych, które nie są w żaden sposób kontrolowane przez administratorów, w dalszym ciągu możemy spotkać się z ofertami typu “poszukuję pracownika seksualnego”? Otóż jest to bardzo prosta i logiczna sytuacja. Sponsoring, który niestety tak dostojnie rozwinął się w naszej społeczności, dla wielu młodych dziewczyn i chłopaków jest sposobem na to, by zarobić przy wykorzystaniu swojego ciała. Wobec tego zwykle te oferty skierowane są właśnie do takich osób, które nie mają przed niczym oporu. Niemniej jednak warto podchodzić do takich ofert z dystansem i jeśli jest to możliwe zgłaszać do odpowiednich organów. Dlaczego? Takie praktyki w naszym kraju z punktu widzenia prawa są całkowicie nielegalne, a często młode osoby, skuszone zarobkami wpadają w sidła nieodpowiednich osób, które zamiast wynagrodzenia zostawiają na długie lata psychiczny i fizyczny uraz. Warto więc wiedzieć, że nie każda oferta pracy jest ofertą bezpieczną i prawdziwa, a coś takiego jak pracownik seksualny, w dzisiejszym świecie po prostu już nie funkcjonuje- co z pewnością jest ogromną zaletą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *