Inne

Wybielanie zębów u dentysty- jaki jest koszt?

Zdrowie zęby to z pewnością jeden z największych przywilejów. Jeszcze lepiej jest w momencie, gdy są one również śnieżnobiałe. Niestety nie każdy został nimi obdarzony, a dodatkowo wieloletnie zaniedbania i brak opieki staje się wyraźnie zauważalny. Wobec tego ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Czy warto wybielić zęby u dentysty?

Wybielanie zębów często (przez https://dentinfo.pl) dla wielu z nas jest jedyną szansą na to, by odzyskać śnieżnobiały uśmiech. Niemniej jednak czy warto zgłosić się z tym problemem do dentysty czy może jednak spróbować uratować zęby domowymi środkami? Otóż wszystko zależy od tego, z czym tak dokładnie mamy problem. Jeśli zęby nieco zmieniły swój kolor, może być to spowodowane zbytnim nagromadzenie się płytki nazębnej. Wówczas można zainwestować w szczoteczkę soniczną, ale także i dobrą pastę. Znacznie inaczej przedstawia się sytuacja w momencie, kiedy mamy do czynienia z przebarwieniami lub problemem żółtych zębów. Niestety, ale preparaty drogeryjne czy apteczne w postaci żelów czy pasków wybielających niestety nie będą już tak efektywne. Przebarwienia najczęściej wnikają niezwykle głęboko w strukturę zębów, a co za tym idzie nie jest ich możliwe pozbycie się ich przy wykorzystaniu domowych sposobów. Nie sprawdzą się ani pasty z aktywnym węglem, ani także pisaki z wybielającą substancją. Być może przyniosą one subtelną zmianę jednak będzie ona niezwykle mocno rozciągnięta w czasie. Wobec tego co jest najlepszym rozwiązaniem w momencie, kiedy chcemy szybko i skutecznie wybielić nasz uśmiech? Otóż jedynym słusznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wizytę u stomatologa i zabieg wybielania zębów.

Ile trzeba będzie zapłacić za zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? to z pewnością pytanie, które przewija się przez głowę każdego z pacjentów stomatologicznych, którzy chcą po prostu doprowadzić swój uśmiech do porządku. Jednak warto wiedzieć, że finalna cena wybielania zębów u dentysty jest wypadkową wielu różnych czynników. Warto wiedzieć, że jeśli mieszkamy w większym mieście, to automatycznie ceny usług stomatologicznych również będą wyższe niż te, która obowiązują w małych miejscowościach. Co więcej warto podkreślić, że istnieje kilka sposobów, a raczej metod, dzięki którym możemy nasze zęby rzeczywiście wybielić. Cena oczywiście będzie uzależniona od wybranej metody.

Równie ciekawe:   Jaka jest najlepsza sól do sauny?

Ile kosztuje laserowe wybielanie zębów u dentysty?

Laserowe wybielanie zębów u dentysty jest jednym z najszybszych i najefektywniejszych zabiegów na to, by przywrócić sobie śnieżnobiały uśmiech. Do tego zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny laser diodowy, który rozbija skutecznie cząsteczki barwnika nagromadzone na szkliwie zębów i pozostawia je białe i lśniące. Zwykle cena laserowego wybielania zębów u dentysty to koszt około 150 złotych. W momencie jednak kiedy zależy nam na wybieleniu górnego i dolnego łuku, wówczas musimy liczyć się z wydatkiem od 700 do nawet 100 złotych. Warto dodać do tego jeszcze koszt piaskowania zębów, czyli przygotowania ich do zabiegu, które kosztuje około 150 złotych. Jednak efekt laserowego wybielania z pewnością wart jest swojej ceny.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty nakładkami?

Kolejnym sposobem na wybielanie zębów u dentysty są specjalne nakładki oraz żel. Jest to również popularna metoda, choć często można spotkać się z opinią iż nie daje ona aż tak zadziwiająco dobrych efektów. Do przygotowania się do zabiegu w pierwszej kolejności należy udać się na pobranie wycisku zębów na podstawie którego zostaną dla nas przygotowane oryginalne, spersonalizowane nakładki. Kolejno dentysta wydaje nam również żel wybielający, przy czym instruuje nas jak i w jakiej ilości oraz z jaką częstotliwością mamy go stosować. Koszt takiego wybielania zębów to około od 400 do 700 złotych. W cenie jest oczywiście pobranie wycisku i wydanie nakładek oraz żelu. Jeśli chcemy dodatkowo oczyścić zęby przed zabiegiem, to musimy liczyć się z dodatkowym kosztem w wysokości około 100 złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *