Inne

Ile ml do samolotu, czyli jak zapakować się na wyjazd

Podróże samolotem bez wątpienia są niezwykle szybkie i wygodne. To właśnie dla tego tak chętnie się na nie decydujemy. Nie da się jednak ukryć, że podróże samolotem nakładają na każdego turystę wiele ograniczeń. Największe z nich dotyczą przede wszystkim przewożenia płynów. Wobec tego ile ml do samolotu?

Wybieramy się w podróż z bagażem podręcznym czy może rejestrowanym?

Pakowanie się na wyjazd, a w szczególności na podróż samolotem nigdy nie było najłatwiejszym zadaniem. Turyści i turystki z całego świata doskonale zdają sobie sprawę z tego, że linie lotnicze maja bardzo surowe restrykcje i ograniczenia odnośnie tego, co mogą oni przewozić w swoim bagażu. Zwykle największe obostrzenia dotyczą przewozu płynów i substancji ciekłych. Niemniej jednak turyści nie muszą myśleć o tym, że takie zasady są wprowadzone “przeciw” nim. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Z racji tego, że coraz więcej “niepożądanych” substancji trafia na pokłady samolotów, wówczas trzeba było podjąć pewne środki bezpieczeństwa, by takie ryzyko ograniczyć do minimum. Wobec tego ile ml do samolotu? Otóż w pierwszej kolejności trzeba sobie uświadomić to, że wyróżniamy dwa rodzaje bagażu:

  • podręczny- jest to najczęściej niewielka torebka lub plecak, który turyści mogą wnieść ze sobą na pokład samolotu, zwykle, a raczej w teorii, miał on służyć turystom do tego, by mogli zabrać ze sobą w nim najpotrzebniejsze rzeczy jak np. telefon, laptop czy kilka kosmetyków. W praktyce wielu podróżnych traktuje ten bagaż jako główny i chętnie umieszcza tam swoje ubrania i inne przedmioty, a następnie mozolnie wciska ten bagaż do luku ponad siedzeniami na pokładzie samolotu.
  • rejestrowany- jest to typ bagażu, który niestety nie cieszy się wśród turystów największą popularnością. Zwykle bowiem traktują go oni jako ostateczność. Wynika to z faktu, że za taki bagaż trzeba dość słono zapłacić. Zwykle cena uzależniona jest od jego wielkości i ciężaru. Bagaż ten nie podróżuje razem z nami, tylko trafia do luku bagażowego.
Równie ciekawe:   Pracownik seksualny- czy ten zawód jeszcze istnieje?

Ile mililitrów można przewieźć w bagażu rejestrowanym?

Bagaż rejestrowany- jak już zostało to wspomniane- jest traktowany przez turystów jako dość kosztowna ostateczność. Niemniej jednak mało który z podróżnych zdaje sobie sprawę z tego, że daje on praktycznie niczym nieograniczone możliwości. Bagaż rejestrowany zwykle nie jest drobiazgowo sprawdzany, a zadaniem  podróżnego jest jedynie jego nadanie podczas odprawy. Co więcej, jeśli chodzi o to, ile mililitrów można do niego spakować, to jak możemy przeczytać na portalu https://travelers.pl/, nie ma tu praktycznie żadnego ograniczenia. Niemniej jednak w dalszym ciągu powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i nie pakować walizki po brzegi szklanymi butelkami. Jednak z pewnością w bagażu rejestrowanym można przewieźć znacznie więcej niż tylko i wyłącznie przy pomocy bagażu podręcznego. Wobec tego może w wielu przypadkach, o wiele lepiej będzie się na taką dopłatę zdecydować i cieszyć o wiele bardziej komfortowym pakowaniem walizki?

Ile mililitrów płynów można przewieźć w bagażu podręcznym?

Bagaże podręczne obecnie stały się dla podróżnych świetnym sposobem na ograniczenie kosztów podróży. Okazuje się, że przysługuje on każdemu pasażerowi, który wybiera się w podróż samolotem. Niemniej jednak bagaż podręczny obarczony jest wieloma restrykcjami. Po pierwsze musi mieć on odpowiednie wymiary, tak by idealnie pasował do luku bagażowego na pokładzie samolotu. Pod drugie z kolei ograniczona jest również ilość płynów i substancji ciekłych, jakie można do niego zabrać. Kosmetyki płynne, czy napoje w bagażu podręcznym nie powinny przekraczać pojemności 1 litra. Co więcej, nie może być to jedna, duża butelka. 1 litr płynów powinien być rozdzielony do niewielkich, plastikowych i całkowicie przezroczystych buteleczek, z których każda musi posiadać pojemność do 100 mililitrów. To jeszcze jednak nie wszystko. Wspomniane już buteleczki z płynami muszą znaleźć się w plastikowej, również przezroczystej kosmetyczne, która będzie wyjęta do kontroli.

Równie ciekawe:   E-Recepta online – otrzymaj receptę w kilka minut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *