Porady

Rewolucja w szamponach – szampon w kostce

Używanie szamponu w kostce to świetna, bezodpadowa alternatywa dla szamponów w płynie. Te potężne kostki są może niewielkie, ale za to pełne wspaniałych olejków eterycznych, świeżych składników i mają imponującą zdolność spieniania się, co sprawia, że są niezwykle trwałe. Każdy batonik wystarcza na 90 myć, co odpowiada trzem butelkom szamponu w płynie!

Zadbaj o swoje piękne włosy, używając odżywczych składników i nie marnując plastiku. Koncepcja szamponu w kostce z pewnością nie jest nowa. Jednak dzięki zaawansowanym formułom zawierającym składniki nawilżające, które zostały opracowane specjalnie z myślą o różnych strukturach i potrzebach włosów, jest to alternatywa dla płynnych szamponów, która jest praktyczna, przyjazna dla środowiska i nie stanowi kompromisu w kwestii dobrych rzeczy, których Twoje loki potrzebują, aby się rozwijać. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o szamponach w kostce i jak ich używać.

Szampon w kostce – prawidłowe użycie i częstotliwość

Istnieje dobry i zły sposób używania szamponów. Jeśli nie używasz ich prawidłowo, możesz być podatna na splątanie włosów. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego szamponu. Najpierw zmocz włosy. Włóż kostkę do wody na kilka sekund, a następnie delikatnie pocieraj ją dłońmi, aż zacznie się pienić. Umieść kostkę szamponu z powrotem w mydelniczce. Używając namydlonych dłoni, zacznij masować i oczyszczać skórę głowy. Resztę mydła wcieraj na długości włosów. Pozwól mu pozostać na włosach przez minutę lub dwie, Spłucz szampon letnią wodą. Użyj dodatkowo odżywki, aby zapobiec plątaniu się włosów, jeśli masz bardzo grube lub kręcone włosy. To jak często używasz kostki szamponu zależy od rodzaju Twoich włosów. Jeśli masz bardzo cienkie i przetłuszczające się włosy, możesz używać go nawet 4 lub 5 razy w tygodniu. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się codziennego stosowania szamponu, ponieważ włosy i skóra głowy mogą stać się suche i podrażnione. Nawet jeśli szampon jest wykonany z naturalnych składników, zbyt częste mycie włosów może pozbawić je zbyt wiele wilgoci. Jeśli musisz myć włosy codziennie, stosuj go tylko na skórę głowy, aby zapobiec wysuszeniu reszty włosów.

Równie ciekawe:   Najlepsza siłownia – Łódź

Jakie są zalety szamponów w kostkach?

Jeśli jesteś przyzwyczajona do nalewania płynnego środka do mycia włosów w dłonie, szampony w kostkach mogą wymagać przyzwyczajenia. Czy szampony w kostkach są lepsze dla Twoich włosów? Jak w przypadku każdego produktu, aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz znaleźć odpowiednią formułę dla swojego rodzaju włosów. Niemniej jednak, istnieje wiele zalet szamponów i wiele powodów, dla których warto rozważyć przejście na te przyjazne środowisku alternatywy. Szampony w kostce oszczędzają wodę. Chociaż nadal będziesz potrzebować sporej ilości wody, aby namydlić, wyszorować, a następnie spłukać szampon z włosów, sama kostka nie jest tworzona przy użyciu tej samej ilości wody, która nadaje jej płynny odpowiednik. Mniejsza ilość wody w składzie oznacza większe stężenie innych składników w kostce. Środki czyszczące i odżywcze mogą działać w swojej najsilniejszej formie bez rozcieńczania. W dłuższej perspektywie oznacza to, że Twoje włosy otrzymują potężną dawkę ważnych składników. Ograniczasz zużycie plastiku. Wydłużasz żywotność swoich produktów. Podobnie jak w przypadku szamponów w płynie, liczba użyć szamponu w kostce zależy w dużej mierze od tego, jak często myjesz włosy, jak dużo nakładasz przy każdym myciu i jak przechowujesz kostkę pomiędzy kolejnym użyciem. Nie zostawiaj jej w miejscu, w którym może zbierać się woda (np. w mydelniczce). Zamiast tego pozwól jej wyschnąć przed kolejnym użyciem. Oszczędzaj miejsce pod prysznicem. Być może masz już mnóstwo naturalnych produktów do pielęgnacji włosów pod prysznicem i w szafkach. Szampon w kostce to jedna butelka mniej, o którą musisz się martwić.

Materiał promocyjny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *