Porady

Profesjonalne odżywki fryzjerskie do metody OMO

Podstawowa pielęgnacja włosów to stosowanie środków myjących, jakimi są szampony, a także odpowiedni ich dobór oparty na znajomości rodzaju skóry głowy i włosów. Na świadome dbanie o dobrą kondycję włosów oraz ich zdrowy wygląd składa się kilka kroków pielęgnacyjnych. Jedną z najnowszych metod przynoszących doskonałe efekty jest metoda OMO.

Na czym polega zastosowanie pielęgnacji OMO?

Skrót OMO oznacza trzy etapy pielęgnacji, na którą składają się odżywianie, mycie i ponowne odżywianie. Połączenie tych trzech kroków zapewnia regenerację, odświeżenie oraz znaczną poprawę kondycji włosów.

Ze względu na liczne zabiegi fryzjerskie, takie jak np. rozjaśnianie, farbowanie włosów czy używanie prostownic, dochodzi do uszkodzenia wiązania wewnątrz włosa, powodując jego łamliwość i kruchość. Szampon rozchyla łuski w części zewnętrznej poszczególnych włosów, co również może doprowadzić do uszkodzenia, szczególnie przy codziennym myciu. Dlatego zastosowanie metody OMO powoduje utrzymanie dobrego stanu włosów oraz zachowanie prawidłowego pH skóry głowy.

Dobre i satysfakcjonujące rezultaty tej metody można osiągnąć, stosując doskonałej jakości szampony i odżywki do włosów. Fryzjerskie fachowe porady będą nieocenione i pozwolą na indywidualne dobranie poszczególnych produktów, dostosowanych do potrzeb włosów.

Etapy metody OMO przy wykorzystaniu profesjonalnych odżywek do włosów

Pierwszym krokiem jest nałożenie odżywki na suche bądź mokre włosy. Ma to na celu ochronę łodygi włosa przed zasadowym działaniem szamponu. Przy nawilżeniu powierzchni włosa i odbudowie mikrouszkodzeń najlepiej sprawdza się lekka, nieobciążająca odżywka humektantowa, zawierająca nawilżające substancje takie jak aloes, gliceryna, miód czy pantenol albo proteinowa, mająca w sobie cenne aminokwasy, kolagen oraz elastynę. Delikatnie rozprowadzone na włosach, powinny na nich pozostać przez około 5 minut.

Kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry głowy przy użyciu łagodnego szamponu, nakładanego na niespłukane po odżywce włosy. Ważna jest koncentracja na myciu skóry głowy, podczas którego dochodzi do usunięcia nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, złuszczonych warstw naskórka oraz pozostałości produktów wykorzystywanych do stylizacji. Po myciu całość spłukujemy obficie wodą.

Równie ciekawe:   5 kosmetyków, które musi mieć zimą każda kobieta

Ostatnim krokiem w pielęgnacyjnej metodzie OMO jest nałożenie na całej długości włosów kolejnej odżywki. Doskonale sprawdzi się odżywka emolientowa (okluzyjna). Najczęściej zawiera ona cenną lanolinę, oleje czy lekkie silikony, które znacznie wygładzą włosy, dostarczą im cennych składników i zabezpieczą przed działaniem czynników zewnętrznych.

Gwarancją skuteczności metody OMO będzie użycie najwyższej jakości odżywek do włosów. Fryzjerskie preparaty stosowane przez profesjonalne salony to produkty, po które warto sięgnąć, by zapewnić fryzurze zdrowy wygląd i odpowiednie odżywienie.

Wybierając profesjonalne odżywki do włosów, należy uważać na zachowanie odpowiedniego PEH, czyli zrównoważenie dostarczanych włosom składników odżywczych z grupy protein, emolientów i humektantów.

Metoda OMO – dla kogo szczególnie pomocna?

Zastosowanie rytuału pielęgnacyjnego OMO szczególnie polecane jest osobom, których włosy są średnioporowate i wysokoporowate, tzn. mają w znacznym stopniu rozchylone łuski. Metoda jest remedium dla włosów zniszczonych, farbowanych, rozjaśnianych, suchych, a także w przypadku falowanych i kręconych kosmyków.

Wykorzystując różne warianty i kombinacje preparatów, można uzyskać optymalny, indywidualny zestaw przynoszący najlepsze efekty. Nieco dłuższy rytuał podczas pielęgnacji OMO sprawi, że włosy będą pełne blasku, odżywione, gęste, wygładzone oraz nawilżone w poszczególnych pasmach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *