Twarz

Krem do twarzy na rower – jaki wybrać?

Kto kiedyś wybrał się na letnią przejażdżkę bez ochrony, ten dokładnie wie, że warto stosować krem do twarzy na rower. Jakich właściwości oczekiwać od tego rodzaju preparatów. Co jeszcze można stosować? Wszystkiego dowiesz się podczas lektury!

Długa ekspozycja skóry na słońce, zwłaszcza latem w godzinach 11:00–15:00, może skończyć się poważnymi problemami. Zamiast pięknej opalenizny pojawią się bolesne oparzenia Wzrasta też ryzyko czerniaka i innych chorób. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna i mówimy nie tylko o kremie do twarzy na rower. Zabezpiecz także ręce, nogi, kark i dekolt. Po skończonej jeździe możesz zastosować preparaty regenerujące i odmładzające skórę. Jeszcze inne kosmetyki chronią przed otarciami, osobną kategorię stanowią produkty wspomagające rozgrzewkę i rozluźniające mięśnie. Sprawdź, co warto mieć pod ręką!

Latem bez kremu przeciwsłonecznego nawet nie wsiadaj na rower!

Nawet jeśli wiatr i pęd powietrza zapewniają ci przyjemne uczucie chłodu, to nadal musisz chronić skórę przed promieniami UV. Jazda w pełnym słońcu bywa poniekąd zdradliwa, bo długo nie czujesz, że coś jest nie tak. Na takie okoliczności najlepiej wybrać krem z filtrem do twarzy – każdy produkt powinien mieć podany stopień ochrony przed słońcem. Poziom SPF (ang. Sun Protection Factor) ma zazwyczaj jedną z poniższych wartości:

  • 6;
  • 10;
  • 15;
  • 20;
  • 25;
  • 30;
  • 50;
  • 50+.

Im wyższa liczba, tym lepsza ochrona przed ewentualnymi oparzeniami skóry. Ważna informacja – nie są one wprost proporcjonalne. Kosmetyki SPF 15 zatrzymują ok. 93% promieniowania UVB, a SPF 50+ ok. 98%. Krem do twarzy na rower najlepiej dopasowywać do karnacji i indywidualnych cech skóry. Warto dodać, że filtry UVB nie powstrzymują promieni UVA, które przyspieszają procesy starzenia.

Krem do twarzy na rower – pozostałe rodzaje kosmetyków

Ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem słońca jest ważna, ale nie pomoże w każdej sytuacji. Na przykład podczas wycieczki po lesie łatwo zahaczyć o wystającą gałąź. Zdarzają się także upadki, które kończą się otarciami czoła czy policzków. Na podobne sytuacje przydają się takie kremy do twarzy na rower, które wykazują się poniższymi właściwościami:

  • niszczą bakterie i inne drobnoustroje (antyseptyka);
  • uśmierzają ból;
  • wspomagają gojenie ran.
Równie ciekawe:   Jak nakładać podkład mineralny na twarz - poradnik

Niektóre kosmetyki z tej kategorii będą dodatkowo wodoodporne. Są takie, które stosuje się dopiero na wypadek otarcia, a część preparatów to balsamy zabezpieczające – wcierane przed jazdą, choć zazwyczaj nie są do kremy do twarzy.

Kremy na rowerową wycieczkę – chroń nie tylko twarz!

Choć skóra na rękach i nogach nie decyduje o urodzie w takim stopniu, jak gładka twarz, to te miejsca również należy starannie zabezpieczać przed słońcem. Im mniejsze ryzyko czerniaka, tym lepiej. Przed wyprawą oraz w trakcie jazdy na rowerze możesz stosować również:

  • kremy rozgrzewające, pobudzające mięśnie do wysiłku;
  • olejki i żele energetyzujące, wspomagające krążenie i utrzymujące optymalne napięcie mięśniowe.

Kiedy już wrócisz do domu, warto sięgnąć po krem regenerujący skórę. Kiedy jesteś na rowerze, raczej na niewiele ci się zda. Dopiero po umyciu twarzy, z dala od słońca, taki kosmetyk będzie działać efektywnie. Ważne, by każdy preparat, jaki wcierasz, był przeznaczony do twojego typu skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *