Włosy

Jak zrobić loki domowymi sposobami – Poradnik

Z łatwością możesz uzyskać efekt “ringlets” i kręconych włosów w domu. Pierwszym krokiem jest nałożenie na wilgotne włosy nawilżającego kremu do loków. Dzięki temu loki utrzymają się przez cały dzień, bez obawy o puszenie się włosów. Po nałożeniu kremu do loków, rozepnij włosy. Potrząśnij nimi, aby rozluźnić spiralki, a na koniec spryskaj włosy lakierem. Twoje pukle będą idealne w mgnieniu oka.

Przedziel dużą partię włosów, a następnie skręć je od nasady po końce. Końce przypnij do gumki. W zależności od rodzaju loków, jakie chcesz uzyskać, możesz użyć do 16 pasemek. Aby uzyskać luźniejsze loki, podziel włosy na 2 części i owiń je wokół dwóch zestawów pasm. Aby uzyskać ciasne, spiralne loki, użyj mniejszych pasm i nałóż paski na całe włosy. W przypadku luźnych loków, możesz pozwolić pasmom swobodnie zwisać, natomiast w przypadku ciaśniejszych loków spiralnych, musisz skręcić pasmo i mocno je przytrzymać.

Aby uzyskać loki typu ringlet, przypnij niewielką część włosów od nasady aż po końce. Jeżeli Twoje włosy są zniszczone lub zbyt długie, spryskaj je ponownie lakierem, aby zapobiec opadaniu loków. Po spryskaniu włosów lakierem, możesz przystąpić do pracy! Aby wykończyć fryzurę, użyj lakieru elastycznie utrwalającego. Aby sprawdzić temperaturę lokówki, przyciśnij do niej palec. Jeśli widać na nim pierścień, oznacza to, że lokówka jest gorąca.

Przed rozpoczęciem pracy, trzymaj lokówkę pionowo. Następnie owiń nią włosy od nasady aż po końce i przytrzymaj przez kilka sekund. Powtórz tę czynność dla reszty włosów. Szczotkowanie i układanie loków sprawi, że włosy będą wyglądały na bardziej lśniące. Gdy skończysz, możesz spryskać je lakierem o średniej mocy utrwalenia, aby uzyskać bardziej trwały efekt. Zachowaj doskonały wygląd!

Przed rozpoczęciem układania, spryskaj włosy lakierem i zepnij loki. Ważne jest także użycie sprayu ochronnego, aby zapobiec zniszczeniu włosów. Oprócz lakieru ochronnego, lakier ochroni także włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą. Różdżka może sprawić, że loki będą trwały przez długi czas, jeżeli będzie się z nią odpowiednio obchodzić. Jeżeli Twoje loki nie są zbyt widoczne, użyj lokówki silikonowej.

Równie ciekawe:   Botoks na włosy w domu - jak go zrobić

Lokówka jest niezbędna do uzyskania idealnych loków. Lokówka o średnicy 1 cala pozwoli uzyskać bardziej zwarte loki niż lokówka o średnicy 1,5 cala. Mniejsze bębenki powinny być używane do włosów długich, natomiast półcalowy bębenek jest najlepszy do włosów półdługich lub krótkich. Gdy włosy ostygną, spryskaj je sprayem ochronnym.

Następnie zawiń włosy w dwa pasma. Każde pasmo powinno być zawijane w dwóch różnych kierunkach. Aby uzyskać naturalny skręt, podziel włosy na dwie części. Następnie skręć je od nasady aż po końce. Po związaniu włosów w luźniejszą spiralę, zwiąż pasma w tym samym kierunku. Kontynuuj zawijanie, aż loki wyschną. Gdy włosy będą całkowicie suche, palcami rozplącz loki. Następnie pozostaw włosy do ostygnięcia na ok. 10 minut.

Aby zrobić loki, zacznij od spryskania włosów sprayem do loków. Po zastosowaniu sprayu, poczekaj aż lokówka wyschnie, zanim ponownie dotkniesz włosów. Po kilku minutach powinnaś uzyskać wymarzone loki. Po nałożeniu lakieru do stylizacji, lekko rozczesz włosy, by nadać im naturalny wygląd. To dobry moment na zastosowanie średnio utrwalającego lakieru do włosów.

Po spryskaniu włosów lakierem do loków, należy zastosować lakier ochronny. Lakier zapobiegnie wysuszeniu loków. Po nałożeniu lakieru, musisz poczekać, aż włosy ostygną, zanim przystąpisz do kolejnego kroku. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w karcie instruktażowej, aby ułożyć wymarzone loki. Na koniec możesz ponownie spryskać włosy lakierem i rozczesać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *