Porady

Ile kosztuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszych organizmach. Dzięki temu jej podanie wiąże się z dużym bezpieczeństwem. Obok niego kluczowa jest też skuteczność stosowanych preparatów – kwas hialuronowy jest m.in. znakomitym wypełniaczem zmarszczek. Ile kosztuje taki zabieg i dlaczego to właśnie na niego warto się zdecydować? Najważniejsze fakty przybliżają nam specjaliści z poznańskiej Kliniki Biogenica!

Skóra na celowniku

Niestety, czas nie jest dla naszych ciał łaskawy. Biorąc pod uwagę skórę – jego największy narząd – warto podkreślić, że jest narażona na niekorzystny wpływ zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W ciągu życia wystawiamy ją m.in. na działanie:

 • promieniowania słonecznego, 
 • niskiej wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy (obniżeniu wilgotności sprzyjają klimatyzacja i ogrzewanie, bez których współcześnie w zasadzie nie funkcjonujemy), 
 • niekorzystnej diety, 
 • zbyt małej ilości wypijanej wody (dorosłe osoby powinny wypijać minimum 2-2,7 l płynów dziennie), 
 • zbyt krótkiego i mało jakościowego snu, 
 • stresu, 
 • zanieczyszczeń.

Wymieniać można jeszcze długo! Owszem, na część tych czynników mamy istotny wpływ i możemy próbować spowolnić proces starzenia się organizmu. Nie zmienimy jednak chociażby skłonności genetycznych, a pod tym względem możemy znacznie się pomiędzy sobą różnić. 

Niezależnie jednak od tych (lub jakichkolwiek innych) różnic, każdy z nas może na pewnym etapie zapragnąć odmłodzenia, odświeżenia, nawilżenia i odżywienia skóry. Kwas hialuronowy jak najbardziej może w tym pomóc – jest jednym z najczęściej stosowanych wypełniaczy zmarszczek. 

Kwas hialuronowy na zmarszczki – jak działa?

Kwasem hialuronowym można wypełnić w zasadzie wszystkie zmarszczki występujące w obrębie twarzy – na czole, wokół oczu, ust (tzw. zmarszczki palacza), bruzdę nosowo-wargową i inne. Stosowane w tym celu preparaty mają postać żelu, który jest bardzo elastyczny i po podaniu zachowuje się wręcz jak jedna z części budulcowych tkanek. Rozmiary cząsteczek żelu są jednak różne – lekarz, który przeprowadza zabieg, dobiera odpowiedni preparat do obszaru zabiegowego oraz głębokości obecnych tam zmarszczek.

Równie ciekawe:   Który olej jest lepszy — rzepakowy czy słonecznikowy?

Co ważne, wszystko dzieje się po szczegółowej konsultacji – ta wstępna jest obowiązkowym etapem, którego wagę silnie podkreślają specjaliści z Biogenica w Poznaniu, którzy zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzają na co dzień. Jest to bowiem najlepszy moment na skonsultowanie z lekarzem ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu (jak np. ciąża, infekcje, niektóre schorzenia skóry, aktywna choroba nowotworowa), zadanie mu wszelkich nurtujących pytań i omówienie oczekiwanych rezultatów.

Sam zabieg polega zaś na wstrzykiwaniu przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli wspomnianego wyżej preparatu z kwasem hialuronowym. Co ważne, miejsca wkłuć są praktycznie niewidoczne, a bolesność tej czynności ogranicza się do minimum, poprzez zastosowanie miejscowego znieczulenia (najczęściej pod postacią specjalnego kremu). Co jeszcze warto wiedzieć?

 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo szybkim zabiegiem – trwa zwykle około 15-30 minut.
 • Jest bezpieczne – jak to zostało wspomniane, kwas hialuronowy występuje w naszych organizmach w naturalny sposób, co sprawia, że ryzyko niepożądanej reakcji po jego przyjęciu jest niemalże zerowe.
 • Działanie kwasu hialuronowego bazuje na jego właściwościach intensywnego wiązania wody – podany w zmarszczkę, wiąże wodę, co zwiększa objętość tego obszaru i tym samym redukuje niechciane zmiany.
 • Finalny rezultat jest widoczny po kilku dniach – preparat potrzebuje chwili, żeby „ułożyć się” w skórze i móc w pełni zadziałać (jako że są to naturalne procesy, potrzebują nieco czasu na dopełnienie).

Kwas hialuronowy – ile kosztuje wypełnianie zmarszczek?

Na cenę każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej wpływ ma wiele czynników, dlatego też dokładne określenie, ile kosztuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, nie jest takie proste.

Po pierwsze, istotny jest koszt samego podawanego podczas zabiegu preparatu. Po drugie, wiele zależy od doświadczenia przeprowadzającej zabieg osoby oraz profesjonalizmu całej kliniki lub gabinetu. Po trzecie, obszaru działania, a także ilości i głębokości zmarszczek. 

Równie ciekawe:   Wygodne i stylowe paputki

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto pamiętać, że „podejrzanie” niska cena, która znacznie odbiega od kwot generalnie proponowanych na rynku, powinna od razu zapalić czerwoną lampkę. Może to bowiem oznaczać, ze któryś z powyższych punktów nie jest spełniony – a raczej nikt nie chce, by wprowadzano mu do ciała niesprawdzone preparaty niskiej jakości i żeby robiły to osoby, które nie mają o tym pojęcia… Jest to nie tylko kwestia ewentualnego nieestetycznego rezultatu, lecz przede wszystkim bezpieczeństwa!

Generalnie jednak na pytanie o to, ile kosztuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, można śmiało odpowiedzieć, że są to kwoty oscylujące wokół tysiąca złotych – zwykle jest to nieco mniej (800-900 zł).

Jak często powtarzać zabieg, by utrzymać efekty?

Co ważne, warto pamiętać, że nie jest to zabieg permanentny, a zatem trzeba przygotować się na jego powtarzanie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie jest to częsta konieczność – u niektórych osób efekty utrzymują się nawet ponad rok! 

Co więcej, nawet gdy kwas hialuronowy zostanie już całkowicie wchłonięty, skóra w tym miejscu i tak będzie wyglądać lepiej, niż gdyby zabiegu w ogóle nie było. Opisywana tu substancja jest bowiem nie tylko świetnym wypełniaczem. Stanowi też swego rodzaju nośnik dla wszelkich składników odżywczych, ułatwiając ich dotarcie do najgłębszych warstw skóry – dzięki temu jest bardziej nawilżona, elastyczna i jędrna nawet po znacznie dłuższym okresie.

Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu lub sprawdzić, ile będzie kosztować wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym konkretnie w Twoim przypadku? Umów się na konsultację w Klinice Biogenica w Poznaniu – specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania: https://www.biogenica.pl/kontakt/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *