Porady

Jak skutecznie usunąć worki pod oczami?

Usunięcie worków pod oczami to marzenie wielu pań i panów. Niestety, ten defekt kosmetyczny widocznie postarza skórę oraz dodaje nam lat. Warto wiedzieć, jakie zabiegi pomogą nam skutecznie pozbyć się niedoskonałości pod oczami oraz jakie są ich ceny. Czy istnieje skuteczniejszy zabieg usuwania worków pod oczami niż wstrzyknięcie kwasu hialuronowego? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Worki pod oczami – dlaczego powstają?

Worki pod oczami pojawiają się zazwyczaj z wiekiem. Jest to delikatny obrzęk, który pojawia się gdy skóra w tej okolicy jest osłabiona i zwiotczała. W wyniku zmian w strukturze skóry, poduszki tłuszczowe znajdujące się pod oczami zsuwają się, aby wypełnić powstałą przestrzeń. U niektórych osób występują cienie oraz przebarwienia naskórka, które jeszcze bardziej pogłębiają problem estetyczny worków pod oczami. 

Osoby mające problem z nadmiarem wody w organizmie często mają jeszcze bardziej widoczne worki pod oczami, ponieważ powieki wyglądają wówczas na jeszcze bardziej opuchnięte. Na szczęście worki pod oczami to głównie defekt kosmetyczny i nie zwiastują żadnych poważnych chorób, a same w sobie również są nieszkodliwe, jednak wiele osób decyduje się na wykonanie popularnego zabiegu kwasem hialuronowym, który usuwa worki pod oczami. Wygląd naszych oczu ma duży wpływ na to, jak ogólnie się prezentujemy, a niedoskonałości skórne z pewnością odbierają nam lat – dlatego warto zastanowić się nad usunięciem worków pod oczami

Worki pod oczami – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest bardzo często stosowany w zabiegach kosmetologicznych. Szczególnie często jest używany do wypełniania doliny łez – wgłębień pod oczami, które ciągną się od wewnętrznego kącika oka w kierunku zewnętrznej części policzka, równolegle do bruzdy nosowo-wargowej. Usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym jest niezwykle skuteczne, a jego efekty możemy zauważyć nawet od razu. Zapadnięta dolina łez sprawia, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną, nawet jak jesteśmy wypoczęci oraz zdrowi. Kwas hialuronowy działa jak wypełniacz – zagłębienia na policzkach stają się natychmiast mniej widoczne i płytsze. Zabieg redukuje cienie pod oczami i prześwitujące naczynka krwionośne, sprawia więc, że nasze spojrzenie jest rozświetlone i pełne energii. Cena usuwania worków pod oczami zabiegiem przy użyciu kwasu hialuronowego wynosi od 350 zł za jedną sesję. Poznaj więcej szczegółów: https://www.wrosinski.pl/zabiegi/usuwanie-workow-pod-oczami/

Równie ciekawe:   Bluzy sportowe - wygoda i styl dla każdego

Worki pod oczami – jakie inne zabiegi będą skuteczne?

Oprócz kwasu hialuronowego istnieje wiele innych sposobów na pozbycie się lub zniwelowanie niedoskonałości pod oczami. Medycyna estetyczna oferuje kilka metod usuwania worków pod oczami:

  1. Mezoterapia igłowa pod oczy – polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry substancji aktywnych, zmniejszających opuchliznę pod oczami, a mikronakłucia powstałe podczas wykonywania zabiegu stymulują krążenie i produkcję kolagenu w skórze. Cena usuwania worków pod oczami tą metodą wynosi od 300 zł, a przed wykonaniem zabiegu stosowana jest maść znieczulająca.
  2. Laser frakcyjny CO2 – jest szczególnie skuteczne dla osób z bardzo widocznymi niedoskonałościami pod oczami. Cena usuwania worków pod oczami laserem zaczyna się od 700 zł, ale efekty zabiegu są fenomenalne. Skóra jest dogłębnie nawilżona, silnie stymulowana do produkcji kolagenu i po okresie 7 dni możemy cieszyć się efektem finalnym. Sugerowana liczba wykonania tego zabiegu to 3 do 6 razy, aby całkowicie pozbyć się worków pod oczami.
  3. Dermapen (mezoterapia mikroigłowa) – poprawia gęstość skóry pod oczami, odżywia ją i uelastycznia. Oprócz tego niweluje drobne zmarszczki widocznie odmładzając skórę. Aby uzyskać najlepsze efekty zabieg należy powtórzyć kilka razy. Cena mezoterapii mikroigłowej zaczyna się od 550 zł.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *