Porady

Skuteczne kosmetyki na zaskórniki – najlepsze produkty pielęgnacyjne do problematycznej skóry

Czy problem z zaskórnikami dotyczy również ciebie? Poznaj definicję najpopularniejszego defektu skóry. Dobierz odpowiednią pielęgnację i skuteczne kosmetyki na zaskórniki. Czego nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce?

Starasz się dbać o skórę najlepiej, jak potrafisz, jednak wciąż nie widzisz efektów? Zaskórniki na twarzy potrafią zepsuć nawet zwykły makijaż, ponieważ najczęściej to one wychodzą przed szereg. Czym są potocznie zwane wągry i jak skutecznie z nimi walczyć? W naszym artykule opowiemy o najważniejszych etapach porannej i wieczornej rutyny. Dzięki temu twoja cera zyska nowe oblicze, o które warto zawalczyć. Sprawdź!

Co to są zaskórniki?

Zaskórniki utożsamiane są ze skórą trądzikową, tłustą, problematyczną, czy też mieszaną. Objawiają się na dwa charakterystyczne sposoby. Pierwszym z nich są tzw. zaskórniki otwarte – czarne punkty, za których kolorem stoi utleniona keratyna. Drugie to tzw. zamknięte, wypełniające mieszek włosowy białym płynem. Wągry zlokalizowane są w konkretnych miejscach na twarzy, gdzie występuje najwięcej gruczołów łojowych. Jest to czoło, broda i nos, czyli tzw. strefa T.

Zaskórniki – główne przyczyny ich powstawania

Na pojawienie się wągrów ma wpływ wiele czynników, które nie zawsze są zależne od ciebie. Poznaj je, zanim sięgniesz po skuteczne kosmetyki na zaskórniki. Ich przyczyna może się okazać bardziej złożona i konieczna będzie pomoc specjalistów. Za główne predyspozycje uważa się:

  • zwiększoną aktywność gruczołów łojowych, co przekłada się na nadmierne wydzielanie łoju;
  • zmiany w układzie hormonalnym;
  • niewłaściwą pielęgnację;
  • nadmierną keratynizację skóry – zatykanie ujść mieszków włosowych.

Skuteczne kosmetyki na zaskórniki, czyli jakie?

Zaskórniki pojawiają się zwykle na cerach mieszanych, tłustych i z reguły problematycznych. Nie oznacza to jednak, że nie zawitają nagle u posiadaczy skóry suchej, czy wrażliwej. Wszystkie produkty kosmetyczne, a dokładniej substancje aktywne, muszą być dostosowane do jej potrzeb. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo o pogorszenie stanu skóry, która i tak nie jest w najlepszej formie. Jakie działanie powinny wykazywać skuteczne produkty pomocne w walce z zaskórnikami? Oto one:

  • regulacja aktywności gruczołów łojowych;
  • działanie keratolityczne – rozpuszczanie i usuwanie nadmiernego, zrogowaciałego naskórka;
  • łagodzące;
  • przeciwzapalne;
  • antybakteryjne.
Równie ciekawe:   Jak zadbać o skórę przed wyprawą w góry?

Kosmetyki dla skóry z zaskórnikami – podstawowy niezbędnik

Najważniejsze jest oczyszczanie i od niego zacznij. Nawet najskuteczniejsze kosmetyki nie zadziałają, jeśli nie wykonasz demakijażu, a na twojej cerze permanentnie będą pozostawały niedomyte zanieczyszczenia. Stosuj w tym celu preparaty o konsystencji żelu lub pianki. Powinny być dokładne, a jednocześnie nie podrażniać delikatnych okolic, np. wokół oczu. Demakijaż wykonuj dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Serum i tonik dla skóry z zaskórnikami

Oprócz podstawy, jakim są kosmetyki do mycia, konieczna jest pielęgnacja skoncentrowana na problemie, jakim są zaskórniki. W tym przypadku pomocne okażą się delikatnie złuszczające toniki oraz serum. Jakie serum do cery tłustej i problematycznej będzie najlepsze? Przede wszystkim musi mieć lekką konsystencję, która całkowicie się wchłonie. Świetnie działają preparaty na bazie kwasów – BHA, czyli kwas salicylowy, ma zdolność do rozpuszczania się w tłuszczach. Doskonale oczyści skórę, rozpuści zanieczyszczenia. Nieco łagodniejszy będzie kwas azelainowy, który może być stosowany nawet przez cerę wrażliwą. 

Nie popełniaj błędów pielęgnacyjnych, które niosą za sobą pogorszony stan cery. Z obecną wiedzą i kosmetykami nowych technologii droga do zdrowej skóry jest o wiele prostsza. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *