Twarz

Najlepsze produkty na trądzik

Składniki najlepszych produktów na trądzik są różne. Należą do nich kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu, witamina C, skwalan i maści. Wybór najlepszego produktu na trądzik zależy od rodzaju występującego u Ciebie trądziku. Jeśli próbujesz pozbyć się trądziku bez operacji, najlepszym rozwiązaniem jest kwas salicylowy. Inne składniki, których należy szukać w produktach do leczenia trądziku, to skwalan i witamina E.

Kwas salicylowy

Chociaż kwas salicylowy jest jednym z najskuteczniejszych składników w walce z trądzikiem, może powodować wysuszenie skóry. Z tego powodu najlepiej jest stosować produkt o stężeniu od jednego do dwóch procent, aby uniknąć nadmiernego wysuszenia skóry. Ważne jest, aby nie nadużywać kwasu na skórę, ponieważ może on pozbawić ją bariery ochronnej. Aby tego uniknąć, należy stosować produkt zawierający bezpieczną mieszankę kwasu salicylowego i innych składników.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu to popularny składnik produktów do pielęgnacji skóry, który może być stosowany w leczeniu trądziku. Większość produktów zawierających nadtlenek benzoilu zawiera od 2 do 10 procent tego składnika. Wyższe stężenia mogą być bardziej drażniące dla skóry wrażliwej, dlatego dermatolodzy zalecają, aby pacjenci stosowali produkty z mniejszą ilością nadtlenku benzoilu, a większe stężenia przeznaczali na obszary podatne na powstawanie wyprysków.

Witamina C

W przeciwieństwie do wielu produktów przeciwtrądzikowych, witamina C może być stosowana jako środek nawilżający lub leczniczy. Działa ona jako środek przeciwzapalny, zmniejszając stan zapalny, który prowadzi do powstawania trądziku. Ponadto rozjaśnia skórę i poprawia jej koloryt. Produkty z witaminą C najlepiej stosować rano, po oczyszczeniu skóry, przed nałożeniem kremu nawilżającego. Niektóre serum zawierają również składniki nawilżające, dzięki czemu skóra nie będzie odczuwana jako napięta i sucha.

Skwalan

Skwalan jest naturalnym przeciwutleniaczem i emolientem, co czyni go idealnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Nie powoduje powstawania tłustego osadu, lecz raczej zatrzymuje wilgoć w skórze. Składnik ten skutecznie reguluje również nadmierne wydzielanie sebum i zapobiega utlenianiu skwalenu, co jest mało znaną przyczyną powstawania trądziku. Można go bezpiecznie stosować do wszystkich rodzajów skóry, w tym do skóry trądzikowej, ponieważ nie blokuje porów.

Równie ciekawe:   Jak zrobić idealne brwi - poradnik dla wizażystek

Vichy

Jeśli cierpisz na trądzik i chcesz go zlikwidować, warto rozważyć stosowanie produktów Vichy do pielęgnacji skóry. Ich formuły są testowane dermatologicznie, niekomedogenne, a także zawierają wzmacniającą i łagodzącą Wodę Termalną z Vichy. Możesz nawet kupić lotion z kwasem salicylowym, który nie zawiera olejków i nawilża przez 24 godziny. Zmniejsza on wydzielanie sebum, dzięki czemu rzadziej pojawiają się wypryski.

Neutrogena

Jeśli szukasz dobrego produktu nawilżającego do skóry trądzikowej, Neutrogena ma w swojej ofercie produkty, które mogą Ci w tym pomóc. Krem przeciwsłoneczny Neutrogena zapewnia codzienną ochronę przeciwsłoneczną, nie podrażniając skóry, a także zapobiega powstawaniu nowych wykwitów. Zawiera nadtlenek benzoilu, który zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku i zapobiega powstawaniu nowych ognisk. Filtry przeciwsłoneczne Neutrogena są niekomedogenne, co oznacza, że nie zatykają porów i nie przyczyniają się do powstawania kolejnych wyprysków.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *