Firmy

Max Factor – jakie kosmetyki tej firmy są warte polecenia

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym lovemoda.pl

Historia firmy Max Factor sięga 1908 roku. Firma została założona, aby produkować kosmetyki do makijażu filmowego. Założycielami firmy była rodzina z Anglii, która była jej właścicielem do 1973 roku. W tym czasie firma rozrosła się z małej francuskiej firmy w międzynarodowy konglomerat. W 1991 roku firma została kupiona przez Procter & Gamble, a jej siedziba została przeniesiona do Stamford w stanie Connecticut.

W latach 40. firma Max Factor otworzyła oddziały na Filipinach, w Kanadzie i na Filipinach. W latach 50. firma rozszerzyła swoją działalność na obie Ameryki, otwierając oddziały w Meksyku, Kanadzie i na Filipinach. W 1917 roku firma rozpoczęła produkcję kosmetyków do makijażu dla przemysłu filmowego. Ponadto zainteresowała się rozwijającym się medium, jakim była telewizja. W 1932 roku firma wyprodukowała charakteryzację do pierwszego filmu Technicolor i do wczesnej telewizji czarno-białej.

Gama produktów Max Factor obejmuje podkłady i korektory w różnych odcieniach, więc trudno dokonać złego wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie – od matowego po rozświetlający. Od jasnych po ciemne, od matowych po błyszczące – każdy znajdzie produkt pasujący do każdego odcienia skóry. Każdy, kto uwielbia wygląd hollywoodzkiej gwiazdy, może na tym zyskać.

Nazwa Max Factor jest synonimem piękna i mody. Jest to marka, która od dawna jest zakorzeniona w Hollywood. Niektóre z jej produktów są legendarne i stały się popularne na całym świecie. Logo Max Factor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i znanych na świecie. Charakterystyczne opakowania firmy, przypominające greckie rzeźby, świadczą o wysokiej jakości kosmetyków do makijażu.

Chociaż produkty marki są w dużej mierze ograniczone, ma ona długą historię innowacji. W 1935 roku firma wprowadziła na rynek swój pierwszy wodoodporny kosmetyk do makijażu. W 1971 r. przejęła japońską firmę, która odkryła przeciwutleniacz pozyskiwany z wina sake. W linii produktów tej firmy pojawił się również nowy puder korygujący koloryt skóry. Pomimo swojej historii, kosmetyki Max Factor są nadal godne polecenia.

Równie ciekawe:   Jak sprawdzać skład kosmetyków do włosów - poradnik

Podobnie jak w przypadku większości marek kosmetyków do makijażu, marka Max Factor posiada wiele produktów o wysokiej jakości. Podkład Pan Stik tej marki ma kremową konsystencję, która pozostawia skórę miękką. Posiada wygodny aplikator. Zapewnia maksymalne krycie i świetliste wykończenie, ukrywając jednocześnie drobne linie i zmarszczki. Zawiera nawet filtr SPF.

W przeszłości firma Max Factor produkowała kosmetyki, które nadawały się do telewizji. Dzięki temu mogła tworzyć produkty dla gwiazd. W zamian za dolara, gwiazdy udzielały poparcia produktom Max Factor. W latach 20. firma rozszerzyła swoją działalność na region Pacyfiku, otwierając oddziały na Filipinach i w Kanadzie. Marka opracowała również kosmetyki maskujące dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych.

Firma Max Factor została założona w 1904 roku. Firma miała wiele oddziałów w Europie i Stanach Zjednoczonych. W latach 20. XX wieku była znana pod nazwą “Max Factor” i zatrudniała ponad stu pracowników. Siedziba firmy w Paryżu została przekształcona w muzeum. Oryginalny budynek był współczesnym magazynem, w którym znajdowały się liczne produkty kosmetyczne, w tym kosmetyki do makijażu.

Dziś marka Max Factor powróciła do Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od dziesięciu lat. W skład kapsułowej kolekcji wchodzą dwa rodzaje szminek, płynny eyeliner i tusz do rzęs. Wiele pomadek zostało zaprojektowanych przez Pat McGrath, dyrektor kreatywną firmy.

Najpopularniejszymi produktami firmy są podkłady. W latach trzydziestych XX wieku firma Max Factor wprowadziła na rynek krem oczyszczający Melting Cleansing Cream, przeznaczony do wszystkich typów skóry. W 1938 roku firma dodała do swojej oferty Normalizujący krem oczyszczający, który był przeznaczony do wszystkich typów skóry. W latach 40. firma wprowadziła Krem do cery suchej oraz gamę produktów do makijażu przeznaczonych do cery suchej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *