Firmy

Jak sprawdzać skład kosmetyków do włosów – poradnik

W produktach do włosów można znaleźć wiele różnych składników kosmetycznych. Niektóre z nich są bezpieczne do stosowania w kosmetykach, inne natomiast mogą wysuszać skórę głowy. Unikając tych składników, możesz utrzymać skórę głowy i włosy w zdrowiu i nawilżeniu. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać skórę i włosy w czystości. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie etykiety produktu.

Pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest substancja chemiczna zwana formaldehydem. Związek ten nie jest wymieniony na liście składników, ponieważ jest wykorzystywany do produkcji innych substancji chemicznych. Chociaż składniki te nie są szkodliwe w małych ilościach, mogą być niebezpieczne w dużych dawkach. Należy również sprawdzić listę składników ulubionych produktów do włosów, aby upewnić się, że nie zawierają one formaldehydu.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest obecność barwników pochodzących ze smoły węglowej. Są to syntetyczne pigmenty zawierające metale i substancje chemiczne, które powiązano z rakiem i uszkodzeniem mózgu. Co więcej, smoła węglowa jest drażniąca dla skóry i może powodować podrażnienia. Większość kanadyjskich firm produkujących farby do włosów stosuje barwniki na bazie smoły węglowej, ale jeśli tak nie jest, muszą one wymienić wszystkie składniki, które zawierają.

Możesz także sprawdzić skład produktów do pielęgnacji włosów, czytając ich etykiety. Istnieją czyste marki kosmetyczne, które oferują produkty odpowiednie dla wszystkich rodzajów i struktur włosów. Nie są one jednak w 100% czyste. Ważne jest, aby czytać etykiety i listę składników każdego produktu. Ponadto należy pamiętać, że produkty do pielęgnacji włosów są stosowane bezpośrednio na głowę, więc nawet jeśli nie zawierają żadnych substancji chemicznych, mogą potencjalnie przenikać przez skórę i przedostawać się do krwiobiegu.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie listy składników produktów do pielęgnacji włosów. Jeśli zawierają one barwniki pochodzące ze smoły węglowej, są one często szkodliwe dla zdrowia. Należy używać wyłącznie produktów oznaczonych jako bezzapachowe lub niezawierające barwników zawierających smołę węglową. Należy również sprawdzać składniki niekanadyjskich produktów do pielęgnacji włosów. Produkty te powinny zawierać tylko te składniki, które pochodzą ze źródeł posiadających certyfikat bezpieczeństwa.

Równie ciekawe:   Jakie są znane marki kosmetyków do makijażu

Możesz też sprawdzić listę składników. Na przykład, jeśli produkt do włosów zawiera barwniki pochodzące ze smoły węglowej, będzie zawierał właśnie takie barwniki. Substancje te są źródłem toksyn, więc powinnaś unikać takich produktów. Możesz także poprosić dermatologa o sprawdzenie listy składników kosmetyków, które kupujesz. Pomoże Ci to wybrać bezpieczniejszy produkt.

Ostatnią rzeczą, którą powinnaś sprawdzić, jest lista składników. Choć wiele marek reklamuje się, że nie zawierają chemikaliów, niektóre z nich nadal je zawierają. Na szczęście niektóre marki ułatwiły konsumentom unikanie tych substancji w swoich produktach. Jeśli chcesz ich uniknąć, po prostu poszukaj listy składników. Powinny być one wyraźnie wymienione na opakowaniu. Jeśli nie możesz przeczytać listy składników, możesz założyć, że produkt jest dla Ciebie bezpieczny.

Niektóre produkty kosmetyczne zawierają wiele substancji chemicznych. Choć składniki te są nieszkodliwe, niektóre z nich mogą wywoływać skutki uboczne. Nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia, ale często występują w produktach do pielęgnacji włosów. Ważne jest, aby zwracać uwagę na te składniki, jeśli chcemy ich uniknąć. Ogólnie rzecz biorąc, należy szukać etykiet, na których jest napisane, że nie zawierają tych składników. Nie wystarczy tylko czytać etykiety, ale trzeba też sprawdzić listę składników ulubionych produktów.

Skład produktów do włosów może mieć wpływ na Twoje zdrowie. Niektóre zawierają substancje chemiczne, które wywołują reakcje alergiczne. Inne kosmetyki mogą zawierać substancje, które są toksyczne dla włosów. Kupując produkty do włosów, ważne jest, aby czytać etykiety. Składniki tych produktów powinny być bezpieczne dla skóry głowy i ciała. Niektóre z nich mogą zawierać ftalany, których należy unikać. Składniki powinny być wymienione na etykietach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *