Porady

Czym jest oksybrazja?

Oksybrazja zwana również mikrodermabrazją tlenowo-wodną jest innowacyjnym zabiegiem, który szybko i intensywnie, a także bezboleśnie oraz bezinwazyjnie złuszcza naskórek. Za jako jeden z większych atutów tej metody możemy uznać fakt, iż nie wywołuje ona podrażnień, które często pojawiają się przy innych formach oczyszczania skóry, takich jak przykładowo oczyszczanie manualne.

Mimo prostoty zabiegu oksybrazja wymaga odpowiedniego przeszkolenia – specjalistyczne kursy kosmetyczne takie jak Zawodowy Kurs Kosmetyczny w Victoria Derm pomoże nabyć odpowiednie umiejętności i wiedzę w jaki sposób najlepiej wykonywać ten zabieg. Co więcej, oksybrazja jest wykorzystywana również w podologii np. do leczenia stanów zapalnych – te metody oksybrazji najlepiej są prezentowane z kolei na Zawodowym Kursie Podologicznym również w Centrum Szkoleń Victoria Derm.

Jakie efekty możemy uzyskać?

Zabieg oksybrazji polega na wtłaczaniu w skórę tlenu pod ciśnieniem. W wyniku takich działań martwe komórki zostają oderwane od skóry i usunięte. Metoda ta jest polecana przede wszystkim osobom o bardzo wrażliwej skórze, w tym skórze na przykład naczyniowej. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i niekiedy polecany jest w upalne dni, by odświeżyć i odciążyć naszą skórę. Z kolei u osób mających tendencję do przetłuszczającej się cery zaleca się serię zabiegów, a optymalnym rozwiązaniem jest jeden zabieg tygodniowo aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Po takich zabiegach nasza skóra staje się niemalże idealnie gładka, zyskuje nawilżenie, a nasze pory skórne zostają w przyjemny i bezbolesny sposób oczyszczone.

Kuszącym dla wielu Pań i Panów może być fakt, że zabieg wydaje się być idealny przed ważniejszą imprezą, czy odświętnym wyjściem, ponieważ wykonany przed nałożeniem makijażu sprawia, że cera wygląda znacznie bardziej świeżo i zadbanie. Ponadto, oksybrazja może być wykonana nawet jeszcze tego samego dnia, gdyż nie powoduje praktycznie żadnych podrażnień. Świetny efekt uzyskamy również poprzez połączenie oksybrazji z innymi zabiegami takimi jak np. kwasy, czy oczyszczanie manualne.

Równie ciekawe:   Skuteczne kosmetyki na zaskórniki – najlepsze produkty pielęgnacyjne do problematycznej skóry

Efekty oksybrazji są widoczne już bezpośrednio po wykonaniu zabiegu – odświeżona, oczyszczona, a także pełna blasku skóra z pewnością nam podziękuje za doraźną pomoc. Warto jednak przekonać się również o długofalowych efektach oksybrazji. Dzięki jej głębokiemu odżywieniu powtarzanemu w seriach możemy osiągnąć długotrwale utrzymujący się efekt anti-aging.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *