Porady

Urządzamy przedpokój – jakie dodatki na pewno się przydadzą?

Przedpokój to pierwsze miejsce, do którego trafiamy po przekroczeniu progu danego budynku, dlatego powinien być reprezentacyjny. Z drugiej strony musi być też jak najbardziej funkcjonalny, gdyż pozostawiamy w nim liczne okrycia wierzchnie, obuwie i rozmaite akcesoria. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji przedpokoju, aby stał się atrakcyjną wizualnie, a przy okazji jak najbardziej praktyczną przestrzenią, której pozazdroszczą Ci odwiedzający Cię goście.

Designerskie wieszaki na ubrania

Z przedpokojem bywa tak, że jako miejsce przejściowe, dość szybko może ulec zagraceniu. Najważniejszym punktem każdego projektu powinno być więc przemyślane miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej, dzięki czemu można będzie uniknąć wrażenia nieporządku. Tym, czego nie może więc w nim zabraknąć, są wieszaki na kurtki, które można wybrać spośród wielu kształtów i rodzajów: owalne, kwadratowe, w formie haczyków i nie tylko. Znaczenie ma także sposób ich montażu – obok samoprzylepnych, czyli niewpływających na zniszczenie ścian, można wybrać coś z propozycji wkręcanych, które są trwałe i pozostaną w danym miejscu na lata.

Jednak prawdziwie atrakcyjne są wieszaki stojące, które mogą przyjąć rozmaite formy – jedne będą pasować do strojnych wnętrz dzięki licznym ornamentom, inne zachwycą prostym kształtem, dzięki czemu będą się znakomicie wpisywać w klimat pomieszczeń loftowych i industrialnych. Pod rozwagę należy wziąć także materiał i odcień. Obok niedużych, stworzonych z tworzyw sztucznych haczyków, można znaleźć drewniane i bambusowe wieszaki, które wspaniale ozdobią rustykalne przedpokoje lub też napotkać uniwersalne serie metalowe, które zachwycają solidną konstrukcją. Bogactwo odcieni to jeszcze jedna rzecz, której warto się przyjrzeć. Obok klasycznych wieszaków białych i czarnych, świetnie prezentują się te w odcieniach drewna, imitujące odcień miedzi lub złota, co pozwala na dopasowanie ich nawet do najbardziej nieoczywistych projektów.

Inne rzeczy, które warto mieć w przedpokoju

Skoro już o przechowywaniu mowa, poza kurtkami i płaszczami, aby uniknąć chaosu w przedpokoju, należy zająć się także obuwiem. Najlepiej sprawdzają się do tego piętrowe regały, na których można ustawić nawet do kilkunastu par, co nie tylko wygląda estetycznie, ale przy okazji sprawia, że mamy każdy model pod ręką.

Równie ciekawe:   Jak długo trzeba nosić aparat ortodontyczny?

Jeśli nasz przedpokój nie należy do najjaśniejszych, świetnym pomysłem będzie zastosowanie luster, które z  jednej strony są praktyczne, z drugiej zaś są w stanie optycznie powiększyć przestrzeń. Aby uniknąć kłopotu z zaginionymi kluczami, dobrze jest wygospodarować sobie miejsce, w którym będziemy je odkładać. Doskonale nadają się do tego specjalne wieszaki, które można stylistycznie dopasować do pozostałych akcesoriów.

Gdy na wyjściu lubimy poprawić fryzurę lub makijaż, warto zainwestować w niewielką półkę, na której postawimy stylowe koszyczki. Dzięki nim ocieplimy aranżację, a do tego będziemy mieć potrzebne bibeloty zawsze pod ręką. Dobrze też mieć w zasięgu półkę na czapki i szaliki, a najlepiej sprawdzi się taka będąca od razu siedziskiem, które posłuży nam przy zakładaniu butów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *