Doubles

Jak dbać o skórę dojrzałą? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jak dbać o skórę dojrzałą

Posiadasz cerę dojrzałą i zauważyłaś, że stała się ona szara? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja tego rodzaju skóry oraz jakie kosmetyki będą dla niej najlepsze!

Cera dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się zdrową, jędrną i pełną blasku skórą, to sprawdź nasze podpowiedzi, jak tego dokonać!

Cera dojrzała – czym się charakteryzuje?

Cera dojrzała charakteryzuje się przede wszystkim utratą elastyczności i jędrności. Można ją również rozpoznać po:

Należy tu dodać, że owal twarzy przy cerze dojrzałej staje się nieregularny. Skóra jest przesuszona, odwodniona, wiotka, niedotleniona, pozbawiona blasku, szorstka, cienka i wygląda na zmęczoną. Dlatego potrzebuje szczególnej opieki.

Prawidłowa pielęgnacja cery dojrzałej – na czym polega?

Prawidłowa pielęgnacja cery dojrzałej polega na:

Jaki skład powinny mieć kosmetyki do cery dojrzałej?

Wybór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważnym elementem właściwej pielęgnacji tego typu cery. Najlepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki z zawartością wyciągów roślinnych. Wśród pożądanych składników tych produktów wyróżnić możemy również:

Na jakie zabiegi dla cery dojrzałej warto się zdecydować?

Najbardziej polecane jest wykonywanie peelingów, jednak warto też zdecydować się między innymi na:

Jaka dieta jest zalecana dla osób z cerą dojrzałą?

Właściwa dieta to kolejny element w pielęgnacji cery dojrzałej. Warto zadbać o to, żeby dostarczać swojemu organizmowi posiłki bogate w naturalne antyoksydanty (kwasy omega-3, witaminy, minerały). W codziennym jadłospisie nie powinno też zabraknąć warzyw i owoców. Trzeba również pamiętać o nawadnianiu – wypijać należy minimum 1,5 litra wody dziennie.

Jeśli właściwie zadbasz o pielęgnację cery dojrzałej, to na długi czas zachowasz jej elastyczność i właściwą kondycję. Pamiętaj, że warto raz na jakiś czas wybrać się do kosmetyczki w celu wykonania jakiegoś zabiegu wzmacniającego i regenerującego.

Exit mobile version