Ciało

Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Męski makijaż może być tak prosty, jak kredki. Niektóre kolory są odpowiednie dla Twojego odcienia skóry, inne nie. Czerwień, głęboki niebieski i blady kolor twarzy zostaną złagodzone przez zieleń, pomarańcz lub lawendę. Aby uzyskać najlepszy efekt, przed nałożeniem podkładu lub korektora użyj korektora. Ponadto, aby zwalczyć wolne rodniki, użyj produktu wielofunkcyjnego, takiego jak maseczka do twarzy. Mężczyźni mają zazwyczaj tłustą skórę, dlatego korektor jest dla nich niezbędny.

Mężczyźni mają zazwyczaj tłustą skórę

Chociaż mężczyźni mają inne wymagania dotyczące pielęgnacji skóry niż kobiety, nadal zaleca się codzienne stosowanie kremów nawilżających i środków oczyszczających. Wielu mężczyzn uważa, że stosowanie kremu nawilżającego sprawi, że ich skóra będzie się bardziej przetłuszczać. Tymczasem jest wręcz przeciwnie. Odwodniona skóra może nadmiernie kompensować brak nawilżenia większą ilością oleju. Dlatego zaleca się całkowite unikanie silnie działających mydeł i środków nawilżających.

Korektor kamufluje przebarwienia

Korektor kamufluje blizny na twarzy, wykorzystując technologię “color-bursting” i składniki pochodzenia roślinnego. Korektor dobierze idealny kolor do Twoich przebarwień i uzdrowi Twoją skórę, jednocześnie je ukrywając. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów korektorów, a wybór tego, który jest odpowiedni dla Twojej skóry, to bardzo ważna decyzja. Jednak nie wszystkie korektory są sobie równe i nie wszystkie są przeznaczone do ukrywania przebarwień.

Woda po goleniu łagodzi podrażnioną skórę

Woda po goleniu to świetny sposób na odświeżenie skóry po goleniu. Płyny po goleniu mogą być produkowane na bazie alkoholu lub olejków. Preparaty na bazie alkoholu dezynfekują skórę i zapobiegają podrażnieniom. Formuły na bazie olejków nawilżają skórę i łagodzą podrażnione miejsca. Są one również testowane dermatologicznie i nie zawierają substancji szkodliwych. Produkty po goleniu należy stosować po goleniu, aby uniknąć podrażnień.

Równie ciekawe:   Dieta na piękne ciało - co jeść, aby mieć nienaganną sylwetkę?

Produkty wielofunkcyjne zwalczają wolne rodniki

Wolne rodniki to wysoce reaktywne i niszczycielskie cząsteczki. Ponieważ w ich zewnętrznej powłoce brakuje elektronu, próbują one kraść elektrony ze struktur komórkowych. To komórkowe złodziejstwo może zniszczyć DNA, białka i błony komórkowe, kładąc podwaliny pod choroby i przyspieszone starzenie się. Na szczęście przeciwutleniacze mogą bezpiecznie oddziaływać z wolnymi rodnikami, przerywając reakcję łańcuchową, zanim dojdzie do uszkodzenia ważnych cząsteczek.

Balsamy do ust chronią usta przed niekorzystnym wpływem środowiska

Kremy przeciwsłoneczne mogą chronić Twoją twarz przed promieniami UV, ale balsamy do ust to nie to samo. Usta są szczególnie podatne na uszkodzenia słoneczne ze względu na cienką skórę i brak melaniny, która chroni ciało przed słońcem. Firma BD wybrała kilka produktów do ust, które chronią je przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych i sprawiają, że są pulchne. Balsamy te również koją i przynoszą ulgę spierzchniętym ustom. Oto, czego należy szukać w balsamie do ust.

Puder wykończeniowy zapewniający lekkie lub średnie krycie

Jednym z najbardziej podstawowych produktów do makijażu jest puder wykończeniowy. Zapewnia on lekkie lub średnie krycie i utrwala makijaż. To, jakiego rodzaju pudru potrzebujesz, zależy od potrzeb Twojej skóry i wyglądu, jaki chcesz uzyskać. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej wybieranych przez nas produktów. I pamiętaj: nie bój się eksperymentować z różnymi odcieniami i konsystencjami! Puder wykończeniowy to doskonały wybór dla osób, które chcą uzyskać naturalny wygląd bez konieczności stosowania podkładu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *