Przyczyny łysienia u mężczyzn i kobiet mogą być różnorodne. U jednych pacjentów problem ma podłoże genetyczne, u innych hormonalne lub środowiskowe. Zakola i przerzedzenia wpływają niekorzystnie nie tylko na wygląd danej osoby, ale w wielu w wypadkach również na jej samopoczucie. Istnieją jednak zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają zatrzymać, a nawet odwrócić proces łysienia. W poniższym artykule przedstawiamy terapię peptydową Dr Cyj Hair Filler.
Dr Cyj Hair Filler – najważniejsze informacje o zabiegu
Łysienie androgenowe to bardzo powszechny problem. Istnieje wiele sposobów przeciwdziałania temu procesowi, od mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, aż po inwazyjny, lecz bardzo skuteczny przeszczep włosów. Alternatywą dla obu wymienionych procedur jest terapia peptydowa Dr Cyj Hair Filler.
W Klinice Novoderm w Łodzi Dr Cyj Hair Filler jest jednym z najpopularniejszych zabiegów służących zagęszczeniu i poprawie kondycji owłosienia. Metoda ta jest mało inwazyjna, a przy tym efektywna i praktycznie bezbolesna.
Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywany jest preparat z kompleksem 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Skutecznie hamuje on, a nawet odwraca proces łysienia u mężczyzn i kobiet. Efekty kuracji ujawniają się stopniowo w czasie jej trwania. Terapia pozwala osiągnąć następujące rezultaty:
- powstrzymanie wypadania włosów,
- skuteczna walka z łysieniem plackowatym i androgenowym,
- przyspieszenie porostu włosów,
- pogrubienie struktury pojedynczych włosów,
- zagęszczenie owłosienia w miejscu zabiegowym,
- rewitalizacja mieszków włosowych.
Zabieg Dr Cyj Hair Filler należy do najbardziej efektywnych, niskoinwazyjnych metod zagęszczania włosów. Unikatowa technologia powolnego uwalniania substancji aktywnych (Sustained Release Technology) to prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej. Proces penetracji i odżywiania tkanek trwa przez wiele dni po zabiegu, dzięki czemu rezultaty są spektakularne i trwałe.
Dr Cyj Hair Filler jest skuteczny zarówno jako procedura wykonywana samodzielnie, jak i terapia wspomagająca dla przeszczepu włosów.
Dr Cyj Hair Filler – przebieg procedury
Zabieg polega na ostrzykiwaniu tkanek specjalistycznym preparatem medycznym. Nakłucia są wymierzone precyzyjnie w wierzchnią warstwę skóry właściwej głowy. Cała procedura trwa około 30 minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia.
Aby uzyskać pożądane efekty, wymagane jest przeprowadzenie 2-miesięcznej terapii, w trakcie której wykonywane są 4 serie zabiegowe w 2-tygodniowych odstępach czasowych. Po ok. 6 miesiącach od zakończenia kuracji zaleca się wykonanie zabiegu uzupełniającego. Efekty utrzymują się około roku. Po tym czasie terapię należy powtórzyć.
Rekonwalescencja po każdym zabiegu trwa krótko i nie jest uciążliwa. Krótko po opuszczeniu gabinetu pacjent może odczuwać nadwrażliwość i niewielki obrzęk skóry. Tkanki są również zaczerwienione. Aby uniknąć zaostrzenia tego stanu, zaleca się rezygnację z mycia głowy w ciągu pierwszej doby po odbyciu każdej sesji.
Dr Cyj Hair Filler – wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu Dr Cyj Hair Filler jest widoczne przerzedzenie owłosienia w obrębie skóry głowy. Łysienie zazwyczaj obejmuje okolice skalpu oraz czoła, gdzie powstają tzw. zakola. Problem ten dotyka większości mężczyzn oraz prawie połowy kobiet po 25. roku życia.
Przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się konsultacja wstępna, w trakcie której omawiane są oczekiwania pacjenta oraz możliwe do uzyskania rezultaty. W czasie wywiadu lekarz medycyny estetycznej wyklucza również przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Należą do nich:
- ciąża i okres laktacji,
- uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu,
- zmiany skórne lub choroby skóry w miejscu zabiegowym,
- przyjmowanie niektórych leków (np. sterydów, środków immunosupresyjnych),
- choroby autoimmunologiczne (np. niewyrównana cukrzyca),
- choroby reumatyczne,
- przewlekłe anginy,
- zapalenie wsierdzia.
Kuracja peptydowa może być przeprowadzona wyłącznie u pacjentów pełnoletnich. Niespełnienie tego wymogu również stanowi tymczasową dyskwalifikację do zabiegu.